Bilety Švejk - Państwowy Teatr Lalki Tęcza, Słupsk - Poznań, 30 listopada 20:00

Bilety na Švejk - Państwowy Teatr Lalki Tęcza, Słupsk

Adres wydarzenia :

Teatr Animacji Sala Duża w Poznaniu
św. Marcin 80/82
Poznań

Sobota 30 listopada 20:00
Sprzedaż online kończy się : 30-11-2019 20:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

9. FESTIWAL KONTEKSTY / Z J A W I S K A 
30.11 (sobota) / godz. 20:00 / 
Teatr Animacji, Duża Scena

 
Jesienią 1918 roku rozpoczęła się nowa epoka w dziejach Europy i świata. Zniknęły wielkie monarchie, część państw uzyskało niepodległość, przywódcy wielu krajów wybrali nowy ustrój polityczny – demokrację. Czy w Polsce dziś, po stu latach, brzmią jeszcze echa wielkiej wojny? Czy ten konflikt czegoś nas nauczył? Dobrym punktem wyjścia do rozważań na ten temat jest historia wojaka Švejka. Widzowie słupskiego spektaklu będą mieli okazję zderzyć własne wyobrażenia na temat ikonicznej postaci czeskiej literatury z przewrotną interpretacją reżyserki, która refleksje dotyczące krwawego konfliktu ubrała w lekką, balansującą na granicy klaunady, formę.

Preferowany wiek Widzów: od 15 lat
Uwaga! W spektaklu jest wykorzystywane światło stroboskopowe.
 
Recenzje:
Joannie Zdradzie znakomicie udało się przełożyć istotę dzieła Haška – radykalną krytykę autorytarnego systemu, który tępi indywidualizm i samodzielne myślenie, nie rezygnując zarazem z tego, co tak w przygodach Szwejka kochamy, czyli ironii i sytuacyjnego humoru, będącego pokłosiem błyskotliwych językowych gier.
Anna Jazgarska, www.teatralny.pl
 
Twórcy zachowują prześmiewczą, groteskową tonację utworu oraz ciekawie kontrastują ją ze scenami mrocznymi, nawet czasami nieco brutalnymi. (...) Ten zabieg każe postawić pytanie o mechanizm przekształcenia rzeczywistych, wojennych doświadczeń Haška w groteskową, zabawną i błyskotliwą literaturę.
Michał Cierzniak, www.dziennikteatralny.pl
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN